Eduterapeutica Nastolatki Specjalne Potrzeby Edukacyjne 15-17 lat przeznaczona jest dla pedagogów, nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 15 -17 lat.

Główne informacje
Wersja językowa: polski
Ilość stanowisk: otwarta dla szkoły – nieorganiczna liczba stanowisk w obrębie placówki edukacyjnej
Typ licencji: edukacyjna
Ważność licencji: wieczysta

Zainteresujesz uczniów atrakcyjną formą zajęć
Eduterapeutica Nastolatki to multimedialny program do terapii dysleksji rozwojowej i dyskalkulii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Program jest wsparciem dla nauczycieli specjalistów oraz pedagogów odpowiedzialnych za udzielenie pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zestaw zawiera:
• 230 interaktywnych gier, zabaw i ćwiczeń komputerowych na różnych poziomach trudności nawiązujących do gier komputerowych (na pen-drive).
Wykorzystanie komputera wraz z ćwiczeniami multimedialnymi daje znacznie lepsze efekty i jest bardzo atrakcyjne dla ucznia. Terapia wspomagana ćwiczeniami multimedialnymi w rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną przynosi bardzo dobre rezultaty.
Ćwiczenia wspierają:
– percepcję wzrokową,
– pamięć,
– koncentrację,
– rozwój motoryki, koordynacji oraz integracji sensorycznej uczniów,
– myślenie matematyczne,
– umiejętności ortograficzne i językowe.
• 115 kart pracy w programie – utrwalają ćwiczenia w wersji multimedialnej,
• poradnik metodyczny,
• Długopis Banach 3D z kartami pracy – pracując z długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości, ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt
pisarski); praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia. Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty.
• materiał do Długopisu Banach 3D na start – 30m filamentu w 3 kolorach.